Ako je to s údajným zatváraním rodičov kvôli sexuálnej výchove?

Po Slovensku sa šíria informácie, že v zahraničí sú rodičia zatváraní kvôli tomu, že odmietli účasť svojich detí na povinnej sexuálnej výchove. V nasledujúcom texte prinášame prípady, ktoré sa v argumentácii používajú, ako aj ich vysvetlenie a skutočné pozadie.

1. Príklad Parkerovcov

Na sieti YouTube bolo zverejnené video, v ktorom americká rodina Parkerovcov opisuje svoju skúsenosť s presadzovaním rozmanitosti v amerických školách, vrátane homosexuálnych rodín a vzťahov. Video nesie názov: “Príbeh Parkerovcov: Homo-“manželstvá” nám možno vezmú niektoré rodičovské práva”. Aliancia za rodinu a jej podporovatelia používajú toto video na podporu referenda proti rodinám rovnakého pohlavia.

Pravda je teda taká, že otec nebol zatknutý kvôli tomu, že odmietal sexuálnu výchovu pre svoje dieťa. Takúto možnosť má v USA zaručenú. Pán Parker bol zatknutý a predvedený kvôli tomu, že odmietal opustiť areál školy a neuposlúchol nariadenie polície. Je zjavné, že opätovne ide o príklad “účelového martýrstva”, ktoré sa tak dobre hodí odporcom rozmanitosti a modernej spoločnosti.

Celý prípad je opísaný tu: https://genderideologia.wordpress.com/2015/01/21/pribeh-parkerovcov-otec-zatknuty-kvoli-sexualnej-vychove-2/

2. Nemecký prípad Martensovcov

Údajne ide o nemeckú katolícku rodinu, ktorá odmietala, aby sa ich dcéra zúčastnila sexuálnej výchovy v škôlke, kde dokonca mali mať “kútik na intímne dotýkanie”.  Výsledkom bolo, že otec tejto rodiny bol odsúdený na štyri mesiace do väzenia.

Z pohľadu nemeckej legislatívy je to pomerne jednoznačná situácia: V roku 2012, v mestečku Eslohe -Reiste, Eugen Martens spolu s manželkou opakovane bránili dcére v návšteve povinného školského vyučovania a odmietli za to zaplatiť pokutu, ktorá je v Nemecku stanovená na 30 až 50 eur. Za to, že odmietol niekoľkokrát zaplatiť pokutu, bol E. Martens zadržaný a deň strávil v tzv. vynucovacej väzbe (tzv. Erzwingungshaft), ktorej sa mohol vyhnúť práve zaplatením. Podľa jeho vlastných slov to však pre neho neprichádzalo do úvahy, pretože toto považuje za otázku princípov. Vyjadril sa, že sexuálnu náuku považuje za potenciálne natoľko škodlivú, že zvažuje dokonca emigráciu.

Viac tu:  http://www.jetotak.sk/editorial/kto-je-tu-extremista

http://www.jetotak.sk/ludskeprava/biskupsky-hoax

Reklamy